Dobór rozmiaru - Detaliczna i hurtowa sprzedaż obuwia.

Przejdź do treści

Menu główne:

Dobór rozmiaru

Poradnik
   Właściwy dobór obuwia nie polega jedynie na dopasowaniu odpowiedniego rozmiaru, ale również na wybraniu odpowiedniego dla naszych stóp, kształtu obuwia i jego tęgości. Nawet dobór obuwia  dla osoby dorosłej nie jest  prostąsprawą. Z powodu źle dobranych butów wiele osób cierpi na różnego rodzaju dolegliwości - bóle stóp, łydek, a nawet kręgosłupa.
    Obuwie nie powinno być ani za duże,gdyż stopa będzie się przesuwała i może ulec obtarciu, ani za małe, ponieważ może to doprowadzić do deformacji stopy. W prawidłowo dobranych butach między noskiem, a palcami powinna być niewielka przerwa około 5 milimetrów. Reguła ta niestety nie sprawdza się przy obuwiu, które ma przedłużane noski. Nosek buta powinien być dopasowany do kształtu naszej stopy. Nie może jej uciskać ani zniekształcać, gdyż grozi to zmianami zwyrodnieniowymi stawów i palców, a także tak zwanymi halluksami.
   Przymierzanie butów tylko na jedną nogę jest dużym błędem. Zawsze powinniśmy przymierzyć oba buty,gdyż niestety nasze nogi nie są symetryczne, cechują się różnicami w wielkości i tęgości.

stat4u
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego